24 września 2017
Sztafetowe Biegi Przełajowe

22 września 2017 roku w Daszewicach odbyły się Mistrzostwa Gminy Mosina w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Pierwszy raz w szkole podstawowej zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych, tj. kategoria młodsza od klasy IV do VI dziewcząt i chłopców oraz kategoria starsza od klasy VII do klas II i III gimnazjalnych dziewcząt i chłopców. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie wystawiła cztery składy sztafet.

Po zaciętej walce wszystkie nasze cztery sztafety zdobyły pierwsze miejsca, uzyskując tym samym awans do finału powiatu, który odbędzie się 29 września 2017 roku w Kórniku.

Reprezentacje szkoły:

- kategoria młodsza dziewcząt:

Wiktoria Reszel kl. IV B, Maria Małecka kl. VA, Amelia Szatkowska V B, Paulina Walkowiak V C, Nadia Skalska VI A, Amanda Spychała VI A, Emilia Adamska VI B, Katarzyna Wiśniewska VI C, Dominika Bartman VI C (rezerwa), Róża Kałużna VI C (rezerwa);

- kategoria młodsza chłopców:

Kacper Jujeczka kl. V A, Jakub Leśniowski V B, Wojciech Żurawski V B, Wojciech Malecha V C, Hubert Florek VI A, Jan Hermann VI A, Oskar Wolny VI A, Jacek Fajfer VI B;

- kategoria starsza dziewcząt:

Maria Andrzejewska kl. II A, Nikola Idkowiak kl. II A, Martyna Kordylewska kl. II A, Matylda Siewierska kl. II A, Paulina Arning kl. III A, Martyna Madej kl. III A, Natalia Zgoła kl. III B, Helena Madej kl. VII A, Julia Żurawska kl. VII A, Anna Borkowicz kl. VII C, Zofia Kubiak kl. VII A (rezerwa);

- kategoria starsza chłopców:

Wojciech Bobkiewicz kl. II A, Wojciech Fajfer kl. II A, Tobiasz Trzeciak kl. II A, Paweł Cwojdziński kl. II C, Filip Dudziak kl. II C, Bartosz Leśniewicz kl. III A, Filip Lisowski kl. III A, Łukasz Szczepaniak kl. III A, Jędrzej Włodarczak kl. III A, Dawod Korcz kl. III B, Eryk Koralewski kl. II C (rezerwa).

Gratulujemy zwycięzcom i ich rodzicom i życzymy dalszych sukcesów!!!

OPEKUNOWIE ZESPOŁÓW:

Beata Gryza, Małgorzata Karwatka, Zbigniew Lisiecki