24 września 2019

Vashti to bohaterka książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Utwór ten niesie piękne przesłanie: dzięki mądrym nauczycielom dzieci mogą uwierzyć w siebie, odkryć swój talent i odwagę:) Książka stała się inspiracją do tego, by w szkołach na całym świecie obchodzić święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Mosińska „Jedynka” już kolejny raz włączyła się w tą akcję! W poniedziałek 16 września 2019 r. kropki opanowały sale i korytarze... Oj, działo się kreatywnie na wielu zajęciach! Były gry i zabawy, prace plastyczne, foto-budki, słodycze, konkursy językowe, filmy, znaki interpunkcyjne, zdania w spiralach i pisanie alfabetem Morse'a na j. polskim,odkrywanie swoich dobrych stron i wiele innych. A wszystko z KROPKĄ w roli głównej... W galerii kilka zdjęć z klas 0a, czwartych, piątych oraz z biblioteki, świetlicy i szkolnych korytarzy.

Autorzy relacji: p. D. Siąkowska-Goździk, M. Rybicka, K. Jabłońska, K. Grzelczak, T. Nowak, M. Michalak, A. Walter, J. Nojszewska, A. Walachowska

The Dot Day - Dzień Kropki