05 stycznia 2023

W nowy rok weszliśmy z informacją o śmierci papieża seniora Benedykta XVI. Choć nasi uczniowie nie mogli znać 265 następcy świętego Piotra, ponieważ kierował Kościołem Katolickim w latach 2005-2013, mimo wszystko chętnie podjęli temat, posłuchali i dowiedzieli się kilku rzeczy.

Do katechezy dzieciom pomogli przygotować się rodzice. Na naszych lekcjach pojawiły się archiwalne gazety: „Niedziela” z 2005 roku z obszerną relacją z konklawe, „Nasz Dziennik” ze sprawozdaniem z wizyty papieża w Polsce w roku 2006, książka pt. „Kraina Benedykta” z wieloma ciekawymi zdjęciami. Rodzice naszej uczennicy przysłali pamiątkowe zdjęcia z Placu Świętego Piotra, z środowej audiencji z lipca 2009 roku. Wielu uczniów przyniosło z domu zdjęcia, broszurki i gazetki. Zapoznali się z herbem i znaczeniem symboli w nim zawartych. Powstały również notatki w zeszytach. Katechezy kończyły się modlitwą w intencji zmarłego i przypomnieniem słów skierowanych do Polaków: „Trwajcie mocni w wierze”.

Trwajcie mocni w wierze