04 grudnia 2017
Tydzień Praw Człowieka

W dniach 4-8 grudnia odbędzie się w naszej szkole Tydzień Praw Człowieka, w ramach którego nasi uczniowie wezmą udział w ogólnoświatowej kampanii Amnesty International - Maraton Pisania Listów. Odbywa się on co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka świętowany 10 grudnia, w rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Informacje o bohaterach tegorocznej edycji Maratonu znajdziecie na gazetce na pierwszym piętrze szkoły. Z ich historiami możecie także zapoznać się na stronie: https://maraton.amnesty.org.pl/

Ogłaszamy także konkurs na plakat przedstawiający problematykę praw człowieka.

Tematy:

1.Prawa człowieka w życiu dziecka.

2.Każdy człowiek ma prawo do...

3.Amnesty International- organizacja walcząca o prawa człowieka na całym świecie.

4. "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw."

Plakaty konkursowe prosimy przynosić do czwartku, 30 listopada do pani Małgorzaty Bem i p. Pauliny Juszczak.