25 maja 2021

W dniach 10-14 maja świętowaliśmy w naszej szkole Tydzień Bibliotek, którego hasłem przewodnim było "Znajdziesz mnie w bibliotece". Z tej okazji została przygotowana prezentacja, którą powędrowała do wszystkich uczniów przez dziennik Librus. Można ją obejrzeć TU

Nasi czytelnicy – od najmłodszych do najstarszych – mieli możliwość rozwiązywania quizów czytelniczych, nauczenia się piosenek o książkach, zapoznania się z ciekawostkami na temat bibliotek, a także wziąć udział w zaproponowanych konkursach. Uczniowie z klas IV - VIII nie wykonali niestety żadnej pracy, natomiast z klas I - III w konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater literacki” wzięło udział 7 osób.

Oto lista zwycięzców:

I miejsce - Amelia Szulc z kl. III c

II miejsce - Maja Cieleńska z kl. II b

III miejsce - Hanna Zaleska z kl. II b i Barbara Jeżewska z kl. I b

Oprócz tego do każdej wypożyczonej książki można było otrzymać sentencję o książce. W bibliotece przygotowano również wystawę "Książkowe naj...", na której znalazły się książki - najgrubsza, najchudsza, największa, najmniejsza, najcięższa, najstarsza i najnowsza.

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek przygotowano prezentację na wesoło "Przychodzi uczeń do biblioteki...", którą można obejrzeć TU.

Tydzień Bibliotek