18 lutego 2020

Nauczyciele z naszej szkoły realizują projekt Erasmus+ K1 „Przez dwujęzyczność do przyszłości”. Jednym z jego celów jest podniesienie kompetencji językowych kadry pedagogicznej, która latem 2020 r. uczestniczyć będzie w kursach metodycznych oraz j. angielskiego za granicą. Jednym z krajów, w którym odbędą się szkolenia jest Malta. Aby przybliżyć społeczności szkolnej to śródziemnomorskie państwo, w dniach 13-20 stycznia 2020 r. obchodziliśmy Tydzień Maltański.

Nasi uczniowie z klasy 7a na zajęciach z p. Renatą Lipińską- Marciniak tworzyli prace, które prezentowały Maltę w różnych aspektach. Natomiast młodsi uczniowie z klas 4, na lekcjach j. angielskiego z p. Marleną Strakowską opracowywali w grupach podstawowe zwroty przydatne w rozmowach na Malcie. Dzieci w bardzo ciekawy i zabawowy sposób zapoznane zostały z podstawowymi zwrotami w j. angielskim, który jest urzędowym językiem na Malcie. Ponadto organizatorzy Tygodnia Maltańskiego przygotowali plakaty z informacjami o tym kraju, które wraz z pracami dzieci stworzyły barwną wystawę na korytarzach szkoły.

Uczniowie z klas 4-8 wzięli udział w kolejnym językowym konkursie buttonowym. Tym razem polegał on na rozwiązaniu online testu w j. angielskim. Pytania dotyczyły zagadnień takich jak: stolica Malty, języki urzędowe, kierunek ruchu drogowego, główne atrakcje, ilość wysp czy klimat panujący na Malcie. Panie Agata Walter i Agnieszka Król-Maćkowiak w dniu 23 stycznia 53 uczniom, którzy dobrze rozwiązali test wręczały specjalnie zaprojektowanego buttona.

Relacja także na projektowym blogu:

Tydzień Maltański