Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

23 maja 2022
Jutro zaczyna się egzamin ósmoklasisty. Uczniowie najstarszych klas zmierzą się z ogromem wiedzy i
19 maja 2022
W najbliższy czwartek, tj. 19 maja zapraszamy Państwa na ostatnie w tym roku zebrania

Tydzień Maltański

Nauczyciele z naszej szkoły realizują projekt Erasmus+ K1 „Przez dwujęzyczność do przyszłości”. Jednym z jego celów jest podniesienie kompetencji językowych kadry pedagogicznej, która latem 2020 r. uczestniczyć będzie w kursach metodycznych oraz j. angielskiego za granicą. Jednym z krajów, w którym odbędą się szkolenia jest Malta. Aby przybliżyć społeczności szkolnej to śródziemnomorskie państwo, w dniach 13-20 stycznia 2020 r. obchodziliśmy Tydzień Maltański.

 

Nasi uczniowie z klasy 7a na zajęciach z p. Renatą Lipińską- Marciniak tworzyli prace, które prezentowały Maltę w różnych aspektach. Natomiast młodsi uczniowie z klas 4, na lekcjach j. angielskiego z p. Marleną Strakowską opracowywali w grupach podstawowe zwroty przydatne w rozmowach na Malcie. Dzieci w bardzo ciekawy i zabawowy sposób zapoznane zostały z podstawowymi zwrotami w j. angielskim, który jest urzędowym językiem na Malcie. Ponadto organizatorzy Tygodnia Maltańskiego przygotowali plakaty z informacjami o tym kraju, które wraz z pracami dzieci stworzyły barwną wystawę na korytarzach szkoły.

Uczniowie z klas 4-8 wzięli udział w kolejnym językowym konkursie buttonowym. Tym razem polegał on na rozwiązaniu online testu w j. angielskim. Pytania dotyczyły zagadnień takich jak: stolica Malty, języki urzędowe, kierunek ruchu drogowego, główne atrakcje, ilość wysp czy klimat panujący na Malcie. Panie Agata Walter i Agnieszka Król-Maćkowiak w dniu 23 stycznia 53 uczniom, którzy dobrze rozwiązali test wręczały specjalnie zaprojektowanego buttona.

 

Relacja także na projektowym blogu:

https://edukacja-dwujezyczna.blogspot.com/2020/01/tydzien-malatanski.html

18 lutego 2020