02 listopada 2022

W czasie Tygodnia Misyjnego zaprosiliśmy do naszej szkoły jednego z członków ekipy Akademickiego Koła Misjologicznego, posłanych przez abp Stanisława Gądeckiego w 2019 roku do Ghany.

Diakon Andrzej Marciniak z wielkim entuzjazmem przyjął nasze zaproszenie i podzielił się z nami tym, czego doświadczył w Afryce. Opowiadał nam o życiu codziennym Ghańczyków, ich kulturze, klimacie, zwyczajach i warunkach, w jakich żyją. Zwrócił uwagę na to, że dla mieszkańców Ghany ważne są relacje z misjonarzami, wspólne przebywanie z nimi i towarzyszenie im każdego dnia. Dowiedzieliśmy się również, jak wygląda przebieg mszy św. niedzielnej i jak odprawiane są pogrzeby. Dziękujemy diakonowi Andrzejowi za spotkanie i pozostawienie nam cennej dokumentacji.

Tydzień Misyjny – Będziecie moimi świadkami