28 listopada 2018

Za nami już kolejne obchody Tygodnia Tolerancji i Życzliwości. Jak co roku na wszystkich uczniów naszej szkoły czekały ciekawe propozycje zadań.

W poniedziałek gościliśmy przedstawicieli Policji, Sądu i Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy odbyli pogadankę w ramach projektu „Razem przeciwko przemocy”. We wtorek zrozumieliśmy, że każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi. Tego dnia  chętni uczniowie i nauczyciele  do swojego stroju dołożyli element niepasujący lub śmieszny. Podczas kolejnych dni odbyły się lekcje, które wzmacniały wzajemne więzi między uczniami i umiejętności życzliwego odnoszenia się do innych. Wykonaliśmy także piękny „Łańcuch życzliwości”, a najmłodsi uczniowie naszej szkoły stworzyli radosną „Galerią Uśmiechów”.

W ramach akcji przez cały tydzień działała „Życzliwa Poczta”, aby każdy w tym wyjątkowym czasie mógł napisać bądź otrzymać list pełen ciepłych i życzliwych słów.

W klasach 0-4 odbył się plebiscyt na Króla i Królową Uprzejmości.

Ogłoszony został także konkurs „Kartka z pamiętnika”, która opisywała sytuacje, gdzie okazaliśmy sobie dobro, tolerancję, szacunek, pomoc. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczestnikom: Amelii Szulc z 1c, Kornelowi Gunther z 3b, Patrykowi Kreczmer- Sobkowiak z 4d, Oliwii Szulc z 5c, Marii Łakomej z 5c oraz Kacprowi Jujeczce z 6a.

Pamiętajmy każdego dnia o wzajemnej życzliwości w domu, szkole i na podwórku!

Ewa Cepel, Agnieszka Król-Maćkowiak, Anna Ciążkowska

Tydzień Tolerancji i Życzliwości