Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 czerwca 2022
We wtorek 21 czerwca 2022r. odbył się po raz kolejny w naszej szkole Dzień
24 czerwca 2022
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie zaprasza uczniów i rodziców na uroczyste zakończenie

Uroki Wielkopolskiego Parku Narodowego

Pod koniec stycznia w naszej szkole odbył się finał konkursu „Uroki Wielkopolskiego Parku Narodowego”. Do tego ostatniego etapu zaklasyfikowały się trzy osoby, które wykonały najciekawszą ulotkę dotyczącą wpływu śmieci zostawianych przez turystów na przyrodę oraz najlepiej rozwiązały test wiedzy o WPN.

 

Zadania finałowe były trudne, wymagały zdobycia szerokiej i wnikliwej wiedzy o WPN. Konkurs składał się z trzech etapów. Uczestnicy mieli do rozwiązania test sprawdzający ogólną wiedzę o Wielkopolskim Parku Narodowym, musieli rozpoznać na zdjęciach jeziora Parku i obszary ochrony ścisłej i na koniec rozpoznać drzewa, krzewy i ptaki wodne WPN.

 

Finalistki szybko przeszły przez wszystkie etapy konkursu. Po zsumowaniu wyników okazało się, że I miejsce zdobyła Antonina Szczepaniak z klasy 5d, II miejsce ex aequo Martyna Kula z klasy 4a i Dominika Florek z klasy 5a. Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Wielkopolski Park Narodowy.

12 lutego 2020