28 lutego 2019

Dnia 8.02.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się finał VI Gminnego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia”. O tytuł mistrza rywalizowali najlepsi matematycy z ośmiu szkół podstawowych naszej gminy: SP w Czapurach, SP w Daszewicach, SP w Krośnie, SP 1 w Mosinie, SP 2 w Mosinie, SP w Pecnej, SP w Rogalinie, SP w Rogalinku.

Konkurs został przeprowadzany na bezpłatnym programie Hexelon. Reprezentacje poszczególnych szkół, oprócz zmagań z tabliczką mnożenia, rywalizowały między sobą w teście matematycznym z wykorzystaniem programu Kahoot.

Celem konkursu jest rozbudzenie wśród młodzieży szkoły podstawowej zainteresowania matematyką i popularyzowanie tego przedmiotu, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych oraz wdrażanie do logicznego myślenia.

Nasi uczniowie poradzili sobie z tymi wyzwaniami znakomicie, bowiem Jakub Kleiber z klasy IVc – został Mistrzem Tabliczki Mnożenie klas czwartych, a Jakub Leśniowski z klasy VIb został Mistrzem Tabliczki Mnożenia klas szóstych.

Serdecznie gratulujemy!

VI Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”