21 listopada 2019

VI Szkolny Korowód Świętych w tym roku przybrał całkiem inny charakter. Celem korowodu nie było prezentowanie wybranego przez siebie świętego, lecz jeszcze piękniejsze i wznioślejsze zadanie. Nasi uczniowie tym razem nie skupiali się na sobie, tylko wyruszyli na spotkanie Matce Bożej.

Ewa z kl. Ia wyszła po Maryję w stroju Maryi z Nazaretu; Marysia z kl.IIb w stroju augustianki, św. Rity z Caccia; Marysia z kl.IIIa w białym sari św. Matki Teresy z Kalkuty; Julka z kl.VB w stroju św. Marty, patronki zapracowanych.

Mieliśmy też cały szereg dzieci, które pamiętają swój pierwszy pełen udział we mszy św. i dlatego przyszły w swoich strojach pierwszokomunijnych. Dołączyły do nas święci ze SP2 i z Przedszkola Caritasu.

Wśród witających, a następnie żegnających Maryję, były uczennice i uczniowie naszej szkoły: Gabrysia i Marysia z Va oraz Stefan z IIIa. Rodziny naszej parafii reprezentował pan Jan z żona Agatą wraz z synami ministrantami: Pawłem i Piotrem.

Był to dla nas wszystkich wyjątkowy czas. Szukaliśmy okazji, aby być blisko Ikony Czarnej Madonny, aby być razem z innymi na wspólnym czuwaniu.

VI Korowód Świętych