17 października 2018

W naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodziliśmy po raz drugi. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W czasie trzech pierwszych lekcji, dwuosobowe komisje składające się z uczniów klas siódmych, przeprowadzały w klasach IV – VI krótkie testy sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia. Dwie pierwsze osoby z klasy, które bezbłędnie i najszybciej rozwiązały  zestaw pytań, przechodziły do następnego etapu. Na pierwszej długiej przerwie uczniowie, którzy najlepiej znają tabliczkę mnożenia zmierzyli się w rundzie finałowej, a ich zadaniem było rozwiązanie testu na Kahoot.  Najlepiej znającymi tabliczkę mnożenia w klasach IV – VI okazali się:

Martyna Błoszyk z klasy V b  - I miejsce

Paulina Walkowiak z klasy VI c – II miejsce

Jakub Leśniowski z klasy VI b – III miejsce.

W czasie przerw uczniowie mieli również okazję  sprawdzić swoją wiedzę z tabliczki mnożenia rywalizując między sobą w grze MATH DUEL na tabletach.

Znajomość tabliczki mnożenia postanowiliśmy również sprawdzić, wśród Grona Pedagogicznego. Najlepszy rezultat osiągnęła pani Ewa Solarska.

Serdecznie gratulujemy!

Monika Kaźmierczak - Wróblewska