29 listopada 2019

W dniach 20 i 21 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i 0c udały się do MOKu na warsztaty ceramiczne. Zajęcia prowadziła Pani Małgorzata Witt, która o glinie wie prawie wszystko. Na wstępie pokazała, jak ciekawe i piękne rzeczy można ulepić lub wyrzeźbić z gliny. Dzieci poznały właściwości gliny i dowiedziały się, co można z niej wyczarować. Sama zabawa z gliną była dla nich wielką przyjemnością. Dzieci ugniatały ją i wałkowały, a powstające z niej małe arcydzieła były zachwycające. Efektem pracy są kubeczki, miseczki, zwierzątka, gwiazdki czy świeczniki.

Podczas zajęć widać było niesamowite zaangażowanie i chęć osiągnięcia celu, a duma z własnoręcznie wykonanego dzieła jest nie do przecenienia.

Warsztaty ceramiczne - zabawy z gliną