05 lutego 2024

Pod koniec stycznia uczniowie klasy 2c uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, których głównym celem było lepienie z gliny. Zajęcia odbyły się w Mosińskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem pani Małgorzaty Witt. Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać proces powstania ceramiki, zrozumieć, jak z gliny można stworzyć trwałe i funkcjonalne przedmioty. Praca z gliną daje dzieciom poczucie swobody i nieograniczonych możliwości. Mogą wykazać się w różnych technikach, kształtować swoje pomysły i tworzyć unikatowe przedmioty. Lepienie gliny wspiera również rozwój motoryki małej, czyli sprawności palców i dłoni. Wykonywane nimi ruchy wymagają dużej precyzji i skupienia. Była to wspaniała lekcja kształtująca cierpliwość, staranność i dbałość o szczegóły.

Warsztaty ceramiczne w Mosińskim Ośrodku Kultury