12 marca 2018
Warsztaty dla nauczycieli dotyczące kodowania i programowania

Dnia 26 lutego 2018 w naszej szkole odbyły się warsztaty dla nauczycieli z kodowania i programowania, przeprowadzone przez Annę Świć i Rafała Mitkowskiego (Edu Sens). Zaprezentowali oni, w jaki sposób można wykorzystać w pracy na lekcjach ciekawe pomoce i materiały dydaktyczne (mata edukacyjna, kolorowe kubeczki, Ozoboty). W tracie warsztatów  zrealizowali przykładowe scenariusze zajęć, głównie z zakresu umiejętności logicznego myślenia, umiejętności matematycznych, polonistycznych oraz informatycznych. Praca z Ozobotami, polegała głównie na wykorzystaniu aplikacji ozoblocky.pl oraz pracy m.in. z tablicą interaktywną i tabletami. Uczestnikami w większości byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, ale udział wzięło również wielu innych zainteresowanych tą tematyką nauczycieli.