09 października 2017
Warsztaty edukacyjne z Pracownią Wiatrak

W celu wzbudzenia u uczniów zainteresowania naukami przyrodniczymi oraz rozwijania ich indywidualnych uzdolnień, zaprosiliśmy do naszej szkoły Pracownię Edukacyjną Wiatrak. Zajęcia dla zainteresowanych uczniów odbyły się w środę 27.09.17r. w stołówce szkolnej, która na godzinę zamieniła się w prawdziwe laboratorium chemiczne. Każdy uczestnik miał swój warsztat pracy i samodzielnie wykonywał doświadczenia.  Młodzi naukowcy ubrani w fartuchy i okulary ochronne rozpoczęli przygodę z eksperymentami. Stosując się do instrukcji prowadzących badali napięcie powierzchniowe, robiąc TĘCZĘ W MLEKU. Innym kolorowym eksperymentem był KAMELEON – ciecz magicznie zmieniała barwę od fioletowej, przez granatową, zieloną do żółtej. Na koniec uczestnicy warsztatów dmuchali balony… bez użycia płuc!

Warsztaty bardzo się dzieciom podobały. Było ciekawie i kolorowo. Wszyscy wyszli z zajęć zadowoleni i z niecierpliwością czekają na ciąg dalszy.

Następne spotkanie z „Pracownią Wiatrak” za miesiąc. Zapraszamy.

Małgorzata Matuszewska

Ewa Szcześniak - Młody