30 stycznia 2024
Warsztaty gospel z Piotrem Pawlickim

W ostatni piątek stycznia odbyły się w naszej szkole warsztaty gospel dla klas 4 i klasy 5c. Poprowadził je Pan Piotr Pawlicki, który z wykształcenia jest muzykiem i instruktorem chórów gospel, prowadzi chór złożony z m.in. finalistów programów telewizyjnych, np. „Must be the music.”, przy okazji sam brał udział w programie” Mam talent”, gdzie dotarł aż do 3 tury eliminacji.

Uczniowie przez 3 godziny mogli doskonalić swój warsztat śpiewu, byli podzieleni na głosy oraz mogli spróbować swoich sił w śpiewie w języku angielskim. Nauczyliśmy się dwóch utworów - jeden z nich to znany kawałek zespołu U2, który nie jest akurat utworem gospel, ale mogliśmy dzięki niemu podzielić się na głosy i się rozśpiewać. Następnie przeszliśmy do utworu:” You are good”. Typowo gospelowe treści sprawiły, że wszyscy świetnie głosowo się zgraliśmy i nasz szkolny mini chór gospel pięknie wybrzmiał.