31 marca 2023

28 marca 2023 r. przedszkolaki z klas 0a i 0b wybrały się na warsztaty świąteczne do Marzymięty koło Śremu.  Po przybyciu na miejsce przywitał nas  zajączek i zaprosił  na pierwszy warsztat – pieczenie babeczek wielkanocnych. Każde dziecko miało okazję przygotować i ozdobić swoją babeczkę. Następnie dzieciaki robiły palmy wielkanocne  i wyruszyły do ogrodu w poszukiwaniu jajek wielkanocnych. Była to konkurencja polegająca na tym, który koszyczek zostanie najszybciej zapełniony jajeczkami. Było naprawdę dużo śmiechu i radości. Po zakończonych poszukiwaniach zerówkowicze udali się do zagrody ze zwierzątkami, gdzie mogli karmić  je marchewkami.  Po nakarmieniu zwierząt  dzieciaki miały czas wolny i w tym czasie mogły poszaleć w parku linowym. Mogły się wspinać, biegać i pokonywać rozmaite przeszkody. Po zabawach w parku linowym  udaliśmy się na posiłek – pieczone kiełbaski. Dzieciaki  po wielu wrażeniach i czasie spędzonym na dworze wszystko zjadły z apetytem. Zadowolone i szczęśliwe wróciły do szkoły. To był dzień pełen wrażeń.

Warsztaty świąteczne - Marzymięta