30 marca 2021

W piątek 19.03.2021. klasa 2a wybrała się na pierwszy wiosenny  spacer. Podczas spaceru spotkaliśmy mamę Oli i dowiedzieliśmy się, że idąc do szkoły spotkała zajączka z prezentami.  Postanowiliśmy go poszukać. Nasze poszukiwania były bardzo udane. Każde dziecko znalazło prezent dla siebie. Dzieci były bardzo szczęśliwe. To nie był jednak koniec atrakcji, ponieważ po powrocie do szkoły zastaliśmy pięknie udekorowane stoły na których były przygotowane potrawy wielkanocne. Zjedliśmy śniadanko wielkanocne i wspólnie obejrzeliśmy prezenty od zajączka. O godzinie 10:45 zjawiła się u nas w klasie Pani z ArtZagrody i przeprowadziła z dziećmi warsztaty świąteczne. Były to warsztaty stolarskie, podczas których dzieci wykonały kurkę z jajeczkiem. Musiały ją oszlifować i złożyć w całość, a potem pomalować. Wszystkie dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonały swoje prace. To nie był koniec atrakcji, bo czekały na nich jeszcze warsztaty wikliniarskie, podczas których drugoklasiści wyplatali koszyczki wielkanocne z ratanu. Było naprawdę super. Tyle atrakcji w ciągu jednego dnia!

Warsztaty świąteczne, poszukiwanie zajączka i śniadanko wielkanocne