06 listopada 2023

26.10.2023r. Klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Bramy Poznania. Odbyły się tam zajęcia edukacyjne w formie warsztatów, zajęć terenowych oraz zajęcia na ekspozycji.

Zajęcia na ekspozycji miały temat „Czy warto się różnić?”. Dotyczyły ona Mieszka I, Dobrawy i chrztu Polski. Ich celem było rozwijanie umiejętności wyrażania i odczytywania emocji oraz rozbudzanie wyobraźni. Dzieci aktywnie słuchały, odbywały się także zabawy parateatralne. Uczniowi mieli pracę konstruktorską z materiałów recyklingowych. Pracowali w grupach.

Zajęcia na sali warsztatowej miały temat „U Marcina na imieninach”, dzięki czemu nasi uczniowie poznali legendę o św. Marcinie, dowiedziały się, że jest to tradycja lokalna oraz jak poznaniacy świętują w tym dniu.

Dzieci brały przy okazji udział w zorganizowanym przez siebie pochodzie Świętego Marcina.

Zajęcia terenowe dotyczyły grodu na wyspie. Dzieci poznały historię Mieszka I. Dowiedziały się jak wyglądało życie codzienne w grodzie.

Warsztaty w Bramie Poznania