02 grudnia 2022

Dzieci z klasy II b przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęły od wycieczki do Gniezna do Fabryki Bombek.  Miały możliwość zapoznania się z czterema działami produkcji. Najpierw w dziale „dmuchalnia” zobaczyły, jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule. Dalej udały się do „srebrzalni”, gdzie w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej srebrzy się kule od środka. W „lakierni” zobaczyły, jak kule nabierały pięknych barw, a w dziale „dekoracja” widziały, jak powstawały  na bombkach niepowtarzalne wzory. Dużą radość sprawiły dzieciom warsztaty, na których samodzielnie dekorowały bombki. Każde dziecko z wycieczki przywiozło do domu pięć pięknych bombek, cztery ozdobione samodzielnie i jedna z ich imieniem,  udekorowana przez pracownika fabryki. Kolorowe, srebrzone ozdoby z pewnością pięknie będą wyglądały na świątecznych drzewkach w domu każdego dziecka.

Warsztaty w Krainie Bombek