05 grudnia 2023
Widowisko teatralno-filmowe

Z samego rana klasy 1a, 1b, 1c wyruszyły na wycieczkę autokarową do Poznania, a dokładnie do Multikina. Lulabaja miał po raz kolejny zaszczyt zaprosić młodego widza na jedyne w swoim rodzaju widowisko teatralno – filmowe. Uczniowie spotkali się z Profesor Mądralą Mądralińską i posągiem Andrzejem, którzy w zabawny i bardzo obrazkowy sposób opowiedzieli o tańcu. Nie zabrakło zagadek, wspólnego tańczenia i wyśmienitej zabawy. Spektakl przeplatany był projekcją fragmentów filmowych, które arcyciekawą treść dopełniły żywym obrazem. Odsłonił też paletę barw jakimi mieni się taniec i udowodnił, że jest on nierozerwalny z nasza kulturą oraz wspaniałą formą komunikacji swoich uczuć. Spotkanie zakończyło się projekcją filmu pt. „Kumple z dżungli”. Uczniowie jednogłośnie uznali, iż wyjazd był wspaniałym spotkaniem teatralnym, jak ciekawą lekcją o przyjaźni.