06 listopada 2019

W tym roku obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji we wrześniu w trakcie lekcji języka polskiego uczniowie recytowali wiersze i fragmenty prozy związane z tematyką wojenną. Na korytarzach można było podziwiać przygotowane z tej okazji gazetki.

W dniu 29 października odbyła się uroczysta wieczornica patriotyczna, która stanowiła podsumowanie tych wydarzeń. Uczniowie  śpiewali pieśni oraz recytowali fragmenty wierszy i prozy opowiadając o wojennej Warszawie, losach dzieci, walkach i Holocauście. Nauczyciele w krótkim filmie zrealizowanym przez dzieci opowiadali czym dla nich jest patriotyzm. Pan Andrzej Walter podzielił się ze zgromadzoną tego wieczoru publicznością swoimi refleksjami na temat czasu wojny, walki i poświęcenia. Naszą uroczystość uświetnili muzycznie także rodzice – p. Justyna Trzeciak i zespół Dark Shadow.

Wszystkim dziękujemy za przybycie i zaangażowanie. Wrzesień 1939 r. to czas, o którym szczególnie powinniśmy pamiętać, bo dopóki my pamiętamy, w naszych sercach żyją wszyscy, którzy oddali życie za Polskę.

Wieczornica patriotyczna