04 grudnia 2020

W ramach Wielkopolskich Dni Energii w naszej szkole odbyło się wiele różnych zajęć, które polegały na propagowaniu zachowań proekologicznych i promowaniu odnawialnych źródeł energii wśród młodzieży szkolnej oraz najmłodszych dzieci. Tego typu inicjatywy są niezmiernie ważne w kontekście ochrony wspólnego dobra, jakim jest środowisko naturalne. Podczas zajęć uczniowie mieli okazje rozwiązywać rebusy, krzyżówki i wykreślanki, a klasy młodsze wypełniali tematyczne kolorowanki związane z odnawialnymi źródłami energii. Forma ta cieszyła się wśród dzieci ogromnym zainteresowaniem. Największym dopingiem zachęcającym uczniów do prawidłowego wykonywania były atrakcyjne nagrody w postaci mini elektrowni wiatrowej, czyli wiatraczka ze zbiornikiem, domek skarbonka z panelami słonecznymi na dachu oraz latarki akumulatorowe.

Cała akcja odbyła się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, skąd otrzymaliśmy materiały do pracy i wspomniane nagrody. W ramach projektu odbył się także konkurs na makietę elektrowni OZE – wystawa i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w maju.

Wielkopolskie Dni Energii