13 października 2017
Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W dniu 12.10.2017r. odbyły się Finały Mistrzostw Wielkopolski Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Miejscem zmagań było Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom-Wola w Poznaniu.

Zawody rozpoczęły się od powitania wszystkich uczestników, trenerów oraz widzów przez Prezesa SZS „Wielkopolska” Pana Zdzisława Urbańczyka.

Punktualnie o godzinie 11:00 odbył się pierwszy bieg, w którym oprócz 42 innych reprezentacji szkól z województwa wielkopolskiego uczestniczyły także nasze dziewczęta młodsze, przygotowywane przez Panią Małgorzatę Karwatkę. Walcząc nie tylko z przeciwniczkami, ale także z padającym deszczem, dziewczęta młodsze wywalczyły bardzo dobre 11 miejsce.

O godzinie 11:30 do „walki” przystąpili chłopcy młodsi przygotowywani przez Pana Zbigniewa Lisieckiego. Oni również spisali się bardzo dobrze. Zajęli 8 miejsce, choć przez pięć zmian zajmowali medalową pozycję. Jest to jak dotychczas nasz najlepszy wynik w biegach przełajowych w tej kategorii wiekowej chłopców, na imprezie takiej rangi.

Wreszcie w samo południe wystartowały dziewczęta starsze, które przygotowała Pani Beata Gryza. Tu mogliśmy liczyć również na bardzo dobry wynik, ponieważ Pani Beata przyzwyczaiła nas do tego, że jej dziewczęta zawsze zajmowały miejsca w czołówce zawodów. Tak też było podczas tegorocznych zmagań. Po wspaniałej walce dziewczęta starsze wywalczyły 8 miejsce.

Dzięki tak dobrym wynikom wszystkich trzech reprezentacji nasza szkoła zdobyła sporą ilość punktów w klasyfikacji Mistrzostw Województwa SZS.

Jako opiekunowie chcieliśmy pogratulować reprezentantom szkoły ich bardzo dobrych biegów, ambicji jaką włożyli podczas rywalizacji oraz koleżeńskiej postawy – doping i wspieranie na trasie swoich koleżanek i kolegów.

Podziękowania także dla rodziców, dzięki którym uczniowie naszej szkoły mogą poświęcać więcej czasu na wspólne treningi, których efektem są i mamy nadzieje, że będą nadal, wysokie osiągnięcia naszych uczniów także w innych dyscyplinach sportu, objętych kalendarzem imprez SZS „Wielkopolska”.

Opiekunowie:  Małgorzata Karwatka, Beata Gryza, Zbigniew Lisiecki