25 kwietnia 2018
Wiem, jak ratować życie!

Niedawno odbyło się w naszej szkole szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla klas trzecich i piątych. Zajęcia przeprowadziła pani Justyna Zych - ratownik medyczny z PCK. Podczas zajęć pani Justyna przedstawiła główne zasady pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach. Największym zainteresowaniem cieszyła się demonstracja resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zgodnej z zasadą 2 wdechy i 30 ucisków serca. Zajęcia były bardzo ciekawe i zachęciły dzieci do pomocy w razie wypadku, nawet jeśli to będzie tylko (lub aż) zadzwonienie na numer 112.

W podobnym szkoleniu wzięli udział uczniowie z zerówek i klas pierwszych w ramach zajęć świetlicowych. I w tym przypadku praca z fantomem była najciekawsza i nikogo nie onieśmielała.

Brawo Uczniowie!

Ewa Szcześniak-Młody