05 marca 2020

W grudniu i w styczniu dzieci z klasy 2a miały w swojej sali skarbonkę ze schroniska dla zwierząt w Gaju i zbierały pieniążki na karmę dla psów. Przez dwa miesiące uzbierały 134zł. Na zebraniu rodzice wspólnie wyrazili zgodę na wirtualną adopcję psa ze schroniska. W piątek do klasy przyszli niezwykli goście: mama naszej uczennicy, która pracuje jako wolontariuszka  w schronisku dla zwierząt w Gaju  w towarzystwie psa i kota. Pani Ania  opowiedziała dzieciom, na czym polega jej praca, jak należy dbać o zwierzaki oraz czym wolno, a czym nie wolno karmić zwierząt. Pies i kot czuli się wśród dzieci bardzo dobrze, a każde dziecko miało możliwość pogłaskania, a nawet potrzymania na rękach czworonożnych gości. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami dzieci z klasy 2a wirtualnie zaadoptowały dwa psy, które wabią się Denver i Miu, dlatego dalej zbierają  pieniądze, aby wesprzeć schronisko w kosztach utrzymania swoich podopiecznych. W podziękowaniu otrzymaliśmy dyplom, cukierki, odblaski z wizerunkiem psa lub kotka, a każde dziecko otrzymało zdjęcie adoptowanych psów.

Wirtualna adopcja psów