28 marca 2018
Witaj wiosno!

Dni stają się coraz dłuższe i za oknem coraz częściej śpiewają ptaki. To nieodzowny znak, że nadeszła wiosna!

Pierwszy dzień wiosny dla uczniów z klas 0-III zaczął się konkursem recytatorskim „Wiosenne przebudzenie”. Uczniowie dali pokaz swoich talentów, deklamując wiersze o tematyce wiosennej.  Pierwsze miejsce zajęła Lena Skalska, drugie miejsce Gabriela Szykulska, a trzecie Aleksandra Dunajewska. Pozostałe dzieci zostały nagrodzone dyplomem i słodkim upominkiem.
Aby uczcić pierwszy dzień wiosny uczniowie klas 0-3 spotkali się także w stołówce szkolnej i wspólnie obejrzeli występ przygotowany przez klasę 0a pod okiem pani Małgorzaty Czarneckiej-Dudek. Na scenie i na widowni pojawiły się piękne motyle, zielone żaby, świerszcze, biedronki i kwiatki. Wszyscy byli bardzo uśmiechnięci. Następie uczniowie przemaszerowali na boisko, gdzie pożegnali zimę, paląc marzannę przygotowaną przez klasę 2b. Wszyscy wznosili radosne okrzyki witając wiosnę i machając przygotowanymi kolorowymi maikami.
Nadszedł też czas na zdrowe i kolorowe warzywa. Uczniowie klas trzecich przygotowali pyszne kanapki, które roznosiła klasom pani wiosna.

Mamy nadzieję, że wiosna na dobre zawita w przyrodzie, a zima wróci do nas dopiero za rok.