22 marca 2018
Witaminy  Dla  Całej  Rodziny

W dniu 6.03 odbył się konkurs  „Witaminy Dla Całej Rodziny”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas czwartych. Celem  konkursu było przedstawienie  zasadności spożywania warzyw i owoców, które są źródłem cennych  witamin i soli mineralnych. Po wstępnych eliminacjach, które odbyły się w klasach, najlepsze grupy wystąpiły w finale. Dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom.  Wiadomości na temat witamin były przekazywane w pięknych  strojach, wzbogacone piosenkami, rymowankami i zagadkami, a także zdrowym, owocowym poczęstunkiem.

Komisja miała bardzo trudne zadanie . Ostatecznie  przyznano następujące miejsca:

Miejsce I zajęła  drużyna z klasy IVa w składzie:

Aleksandra  Kaczmarczyk, Wiktoria Wośkowiak ,Marysia Olejnik,  Zosia Jungermann.

Miejsce II zajęły dwie drużyny: z klasy IVb – Wiktoria Reszel, Martyna Błoszyk, Amelia      Rusowicz, Zuzanna Suszka  oraz  z klasy IVd – Mariusz Bogusławski, Oliwier Borus, Julian Fiediuszko, Sebastian Pewniak, Mikołaj Pyszniak.

Miejsce  III zajęły również  dwie drużyny: z klasy IV c  Malwina Kałużna, Marta Michalczyk, Wiktoria Sikora, Monika Krawczak oraz z klasy IVd  Julia Wiśniewska, Anna Prentka i Justyna Dolata.

Pozostały jeszcze dwa zespoły, które zasługują na wyróżnienie.  Są to: drużyna z klasy  IVa w składzie Kuba Kaczmarek, Filip Maciołek, Filip Tomyślak oraz drużyna z klasy IV c w składzie Zosia Białożyt, Wojtek Szymanowski i Kuba Demut.

Ewa Szcześniak-Młody