19 marca 2018
WMT, czyli Wieczór Młodych Talentów

Sam talent nie wystarczy. Rozwój pasji i zainteresowań należy wspierać. Dlatego właśnie już od dziesięciu lat organizujemy Wieczór Młodych Talentów, podczas którego młodzi artyści mają okazję wystąpienia przed publicznością. Nie jest to jednak konkurs, ale możliwość sprawdzenia siebie w warunkach scenicznych.  8 marca 2018 r. stołówka szkolna zamieniła się ponownie w klimatyczną, wypełnioną uczniami, rodzicami i nauczycielami  Kawiarenkę, a o oprawę techniczną dbał niezawodny p. J. Rogalka. Konferansjerami byli Zofia Nojszewska z kl. 2a gim. i Franciszek Niemczewski z kl. 7a.

Występy utalentowanej młodzieży rozpoczęła odważnie Gabrysia Demut z klasy 3a SP, która wspaniale dla nas zatańczyła. Po niej kilka swoich intrygujących wierszy przeczytała nam Patrycja Neubauer z kl. 2a gim. Talent pisarski drzemie także w Aleksandrze Jankiewicz z kl. 2a gim. oraz Martynie Daroszewskiej z kl. 7a. Ich opowiadania zaprezentowały p. M. Bem i p. A. Walter. Kilka razy zaglądaliśmy też na wystawy plastyczne, na których swoje niesamowite rysunki i obrazy wystawili Małgorzata Rydlewska kl. 3a gim., Zofia Nojszewska kl. 2a gim., Jan Nojszewski kl. 7b i Julia Haracewiat kl. 5c, która pokazała nam także swoje zbiory filatelistyczne oraz zagrała na pianinie. Zdolności muzyczne są zawsze obecne na WMT. Uczniowie kl. 5c Wojtek Malecha (gitara) i Zuzanna Przybył (śpiew) przygotowali wspaniale utwór "Wind of change", a Stanisław Walter z kl. 6a,  uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w Kościanie, zagrał nam na gitarze "Tango pizzicato" i Etiudę e-moll. Usłyszeliśmy też piękne głosy, które w różnych utworach zaprezentowały Wiktoria Wolaczyńska z kl. 3c gim., Maria Troszczyńska z kl. 2a gim. oraz nasza absolwetka Sandra Madajczak. Na koniec swoje zaskakujące talenty pokazali uczniowie 7b Hamlet Baghdasaryan i Norbert Wojna, którzy poruszyli publiczność opowiadaniem o wykonaniu woskowej, rzeźbionej dłoni. Na finał wystąpił Kacper Zimowski z kl. 4a, który oczarował nas niesamowitym pokazem sztuczek magicznych.

Jak widać talentów nam nie brakuje. Gratulujemy wszystkim młodym artystom!  Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc i zapraszamy za rok!

Małgorzata Bem

Agata Walter