07 grudnia 2021

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie gry na Fletach Podłużnych organizowanym przez  Szkołę Podstawową nr 90 w Poznaniu.

Etap szkolny odbył się 9 listopada i wzięło w nim udział 2 uczniów z klasy VI i VII. 26 listopada odbył się finał muzycznych zmagań. Miał on charakter hybrydowy, aby wszyscy uczniowie mogli wziąć w nim udział. W przepięknej sali Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu młodzi muzycy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik zobowiązany był do wykonania dwóch utworów – obowiązkowego oraz dowolnie wybranego.

Jest dla nas olbrzymią radością, iż w kategorii klas 6-8 miejsce II zajęła nasza uczennica Liliana Dengusiak z klasy 6b. Jest to olbrzymi sukces zarówno dla Lilki, jak i dla całej naszej szkoły.  Gratulujemy!

Wojewódzki Konkurs Gry na Fletach Podłużnych