12 czerwca 2026 r. w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Libelta w Poznaniu odbyło się wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie Literackim ,,W krainie wyobraźni”. Z naszej szkoły do udziału w finale zakwalifikowało się 6 prac. Wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych klas 7- 8 na uroczystej gali otrzymała uczennica klasy 7a, Ewa Dengusiak. Gratulujemy literackiego zacięcia i życzymy weny twórczej.