17 maja 2023

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w konkursie piosenki obcojęzycznej. W pierwszym etapie należało wysłać nagranie piosenki wykonywanej w języku angielskim, a preselekcje odbyły się w kwietniu. Do finału z ogromnej liczby zgłoszeń wytypowano dziesięcioro uczniów z klas 4 – 6 i tyle samo z klas 7-8. Poziom konkursu był bardzo wysoki, ponieważ brali w nim udział uczniowie różnego typu szkół m.in. muzycznych, talentów, dwujęzycznych, domów kultury.

Tym bardziej cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy Hanny Palutki z klasy 4c, która oczarowała jury swoim śpiewem, energią, a także doskonałym angielskim i zdobyła trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Hania była jedną z najmłodszych uczennic.

Zdobywcy pierwszych, drugich i trzecich miejsc otrzymali zaświadczenia z Kuratorium Oświaty o zdobyciu 2 punktów na świadectwo. Jest to wielkie osiągnięcie naszej młodej artystki.

Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „I can sing!”