08 kwietnia 2024

Spotkanie klas 7a i 7b w stołówce szkolnej było niezwykłym wydarzeniem, które skupiło uwagę uczniów na klasycznej lekturze, jaka jest "Zemsta" Aleksandra Fredry. O godzinie 9:00 uczniowie z obu klas zgromadzili się przy przygotowanych stolikach, pełni ciekawości i gotowi na literacką podróż. W centralnej części sali wyznaczono przestrzeń dla tych, którzy chcieli wziąć udział w czytaniu fragmentów tekstu, co stworzyło przyjazną i zgraną atmosferę.

W trakcie czytania fragmentów "Zemsty" uczniowie wcielali się w role czytających ze zrozumieniem, wykazując duże zaangażowanie i entuzjazm. Radość z możliwości wysłuchania tego klasyka literatury polskiej w oryginalnej wersji była zauważalna na twarzach wszystkich obecnych. Po zakończeniu czytania, uczniowie mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami na temat lektury.

To spotkanie nie tylko rozwijało umiejętności czytania ze zrozumieniem, ale także promowało zainteresowanie literaturą klasyczną oraz rozbudzało wyobraźnię i refleksyjność uczestników.

Wspólne czytanie „Zemsty” Aleksandra Fredry