18 października 2021

W czwartek 7 października udaliśmy się na wycieczkę edukacyjno-integracyjną do alpak w Otorowie. Uczniowie mieli okazję poznać te fascynujące zwierzęta, ich pochodzenie, upodobania oraz wiele ciekawostek z nimi związanych. Dzieci przygotowały posiłek dla alpaki, a następnie przystąpiły do ich karmienia. Jasper, Harry, Olaf, Esmee, Czekolada oraz Carmel byli bardzo zadowoleni ze słodkich marchewek. Na terenie wybiegu, dzieci miały możliwość zobaczyć gdzie mieszkają alpaki oraz co można zrobić z ich wełny. Uczniowie wykonali pracę plastyczną – alpaka według własnego pomysłu, gdzie wykorzystali między innymi wełnę z alpak. Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązania quizu z wiedzy o alpakach. Troje uczniów zajęło pierwsze miejsce: Maria Zięta, Dorian Czułkowski oraz Nikodem Halek.

Wycieczka bardzo udana i mamy nadzieje, że wrócimy tam wiosną na trochę dłuższy pobyt.

Wycieczka do alpak w Otorowie