26 maja 2022

W czwartek 19 maja 2022 r. dzieci z klas Ib i IIc wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę autokarową do Deli Parku, położonego na granicy Rosnówka i Szreniawy. W programie wycieczki  zwiedziły teren parku, na którym obejrzały miniatury najsłynniejszych budowli z Europy, Afryki, Ameryki oraz Azji. Dzieci podziwiały prehistoryczne zwierzęta i  gigantyczne owady.  Dużym zainteresowaniem cieszyło się mini zoo, a w nim żurawie, pawie, owce i alpaki. Kolejną częścią wycieczki były warsztaty przyrodnicze, łączące zabawę z elementami edukacyjnymi. Dzieci poznały rośliny i zwierzęta występujące w lasach i na łące, rozpoznawały  tropy zwierząt i sadziły rośliny w doniczkach. Ostatnim punktem programu było szaleństwo na  placu zabaw. Każdy mógł wybrać sobie ulubione zjeżdżalnie, dmuchane pałace, drabinki czy huśtawki. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Wycieczka do Deli Parku