06 kwietnia 2022

Ekspozycja Palmiarni Poznańskiej jest bardzo ciekawa. Przekonali się o tym uczniowie klasy 5A i 5B. Kakaowiec, palmy kokosowe, drzewa o eksplodujących owocach czy piranie – to tylko niektóre z perełek Palmiarni. A nasi cudowni przewodnicy jeszcze wzbogacili to doświadczenie rekwizytami. Mieli ze sobą "magiczną" torbę odkrywcy, a w niej olejki zapachowe, ziarna czy przyprawy, które można powąchać, dotknąć, a nawet spróbować. Dzięki temu dotarli do uczniowskich zmysłów w zupełnie nieoczekiwany sposób. Drugim, równie ekscytującym punktem wyprawy okazała się wystawa HistoryLand. Na Poznańskich Targach ożyły heroiczne starcia bohaterów, których losy mogliśmy zobaczyć na makietach, filmach, nagraniach audio, wizualizacjach i iluminacjach. Wszystko za sprawą....ponad miliona klocków LEGO, tworzących 10 wspaniałych makiet, które zabrały nas w podróż po m.in. prasłowiańskim Biskupinie, polach Grunwaldu, Zatoce Gdańskiej, gdzie polska flota zatopiła szwedzki galeon Solen i Jasnej Górze w czasie jej oblężenia.

Wycieczka do Palmiarni i na wystawę HistoryLand