29 października 2019

Niedawno dwujęzyczna klasa 7c miała okazję rozwijać swoje kompetencje językowe poza szkołą. Udaliśmy się z bowiem z wizytą do Muzeum Pałacu w Rogalinie, gdzie dostawszy audioprzewodniki w języku angielskim najpierw  zwiedzaliśmy korpus główny tej perły wśród zabytków naszej gminy. Dodatkowo złożyliśmy krótką wizytę dębom - Lechowi, Czechowi oraz Rusowi, przy których uczniowie rozwiązywali zadania w języku angielskim, ale z... geografii. Zanim jeszcze udaliśmy się na pyszne rogalińskie lody, uczniowie mieli okazję zobaczyć obrazy w galerii malarstwa przy pałacu, gdzie musieli przygotować anglojęzyczny opis obrazu, który najbardziej im się spodobał. Należy przy tym stwierdzić, że młodzież poradziła sobie z tym zadaniem bardzo dobrze, jednocześnie wykazując się dużym zaangażowaniem i kulturą w tym niezwykłym miejscu. Podsumowując można zaznaczyć, że nawet niedaleka wycieczka do pobliskiego Rogalina może zaowocować mulitiprzedmiotowymi doznaniami. Uczniowie podczas kilku raptem godzin mieli do czynienia z historią, historią sztuki, geografią, biologią, no i oczywiście z ogromną dawką języka angielskiego.

Oskar Hajder

Wycieczka klasy dwujęzycznej do Rogalina