24 maja 2018
Wygrana siatkarzy

W naszej gminie działają 3 kluby szkolące młodzież w sekcjach piłki siatkowej: UKS Krotowski – SP nr 2 Mosina, UKS KOTWICA Rogalinek – SP w Rogalinku oraz UKS „Mosińska Jedynka” – SP nr 1 Mosina.

Od wielu już lat właśnie te 3 szkoły walczą o pierwsze miejsce w gminie, które daje przepustkę do startu w rozgrywkach na wyższych szczeblach. Nie inaczej było tym razem na Mistrzostwach Gminy w Siatkówce Plażowej Chłopców w dniu 17 maja spotkały się właśnie te szkoły. Teoretycznie najmniejsze szanse miała nasza szkoła, ponieważ reprezentowali nas siódmoklasiści Marcin Todryk oraz Nikodem Cymerlik, którzy musieli stawić czoła o dwa lata starszym zawodnikom.

Nasi chłopcy wygrali jednak swoje mecze po 2-0 i sprawili miłą niespodziankę, awansując do Finału Powiatu Poznańskiego, którego będziemy gospodarzem w dniu 25 maja. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Gminy Mosina:

1 miejsce SP nr 1 w Mosinie - awans

2 miejsce SP w Rogalinku

3 miejsce SP nr 2 w Mosinie.

Jędrzej Pinkowski