30 listopada 2017
Wystawa pszczelarska

W przeddzień Święta Pluszowego Misia dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się do Mosińskiego Ośrodka Kultury, aby poznać etapy powstawania miodu – przysmaku niedźwiadków, ale nie tylko. Maluchy obejrzały wystawę przygotowaną przez Koło Pszczelarzy Mosina – Puszczykowo, na której mogli zobaczyć żywe pszczoły za szybą, zabytkowe ule, sprzęt pszczelarski, świeczki z wosku oraz zdjęcia. Po wystawie oprowadził dzieci pan pszczelarz, który ciekawie opowiedział o zwyczajach pszczół, o tym w jaki sposób powstaje miód oraz do czego służą wystawione sprzęty. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się eksponatom. Największe wrażenie zrobiła królowa matka, którą otaczały wszystkie pszczoły. Na koniec prezentacji była słodka chwila dla najmłodszych – degustacja miodu. Pełni wrażeń w ciepły jesienny dzień wróciliśmy do szkoły.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych