05 listopada 2018

W piątek 26 października w Mosińskim Ośrodku Kultury, odbył się XIII Powiatowy Turniej Rzeźbiarski dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, mogli w nim brać udział również dorośli, którzy chcieli spróbować swoich sił w trudnej dyscyplinie plastyki jaką jest rzeźba.

Naszą szkołę reprezentowali w kategorii młodszej, klas 4-6, Martyna Silska z klasy 4B, Małgorzata Jabłońska z klasy 6A oraz Julia Haracewiat z klasy 6C. W kategorii klas starszych 7,8 oraz 3 gimnazjum z naszej szkoły uczestniczyli: Natalia Szczepanek z klasy 7A oraz Zofia Żabiełowicz i Tomasz Gruszczyński z klasy 7C.

Poziom turnieju rzeźbiarskiego zawsze był bardzo wysoki, a konkurencja duża. Uczestnicy również w tym roku musieli wykazać się nie tylko zdolnościami plastycznymi, ale również olbrzymią kreatywnością w interpretacji tematu, który brzmiał „Dom przyszłości”.

Tym bardziej miło mi poinformować, że w kategorii klas młodszych 3 miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Julia Haracewiat.

Zmagania rzeźbiarskie za nami. Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje za udział oraz fantastyczne działania twórcze, które na pewno wzbogacą ich plastyczny warsztat.

Renata Marciniak

XIII Powiatowy Turniej Rzeźbiarski