07 kwietnia 2018
XIII Wielkopolski Konkurs Plastyczny - Znaki Wiary

Uczniowie klas IV-VI przygotowali prace plastyczne „Obdarowani owocami Ducha” (por. Ga 5,22-23). Prace zostały wysłane do organizatorów konkursu: Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach.

Celem konkursu było pogłębianie rozumienia Objawienia Pańskiego w świetle Pisma Świętego - ukazanie realizacji w życiu codziennym przesłania programu duszpasterskiego - rozwijanie kreatywnego myślenia, wrażliwości estetycznej oraz talentów plastycznych - aktywizacja miłośników sztuk pięknych poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań. Szkoły, których uczniowie zostaną nagrodzeni lub wyróżnieni, otrzymają pisemną informację o wynikach konkursu, dacie i miejscu otwarcia wystawy pokonkursowej oraz wręczenia nagród i wyróżnień. Wyniki konkursu zostaną również opublikowane na stronie internetowej:

www.skarga-szamotuly.edu.pl oraz facebook.com/ZnakiWiary.

Janina Jankowska-Kalisz