18 czerwca 2021

Już po raz XIX  odbył się Gminny Przegląd Piosenki organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Mosinie. W tym roku naszą szkołę reprezentowała szóstka wokalistów. Przedstawicielką klas młodszych była  uczennica klasy IIb Hania Palutka.  Otrzymała ona wyróżnienie za zaśpiewanie bardzo trudnej piosenki Piotra Rubika zatytułowanej ,,Jestem psem”.

W przedziale klas 4-6 udało nam się zająć dwa  trzecie miejsca. Zdobyły je Lilka Dengusiak z kl.5d śpiewając piosenkę z filmu Vajana oraz Gabrysia Banach z kl.6a  brawurowo wykonując  jazzową piosenkę ,,Mięta”.

W przedziale klas 7-8 zdobyliśmy również dwa medalowe miejsca. Julia Osiowy z kl. 7d  wyśpiewała miejsce III śpiewając w języku włoskim i wzbudzając zainteresowanie nie tylko całej konkursowej komisji ale również wszystkich uczestników konkursu. Podium zdobyła także Zuzanna Przybył z kl.8c, śpiewając piękną, nastrojową piosenkę po angielsku  i zdobywając II miejsce.

Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Również Aleksandra Dunajewska oraz Marzena Matusiak fantastycznie zaśpiewały przygotowane piosenki. Gratulujemy naszym młodym piosenkarkom i życzymy dalszych sukcesów!

XIX Gminny Przegląd Piosenki Szkolnej