05 czerwca 2018
XIX Rajd Śladami Historii Rzeczypospolitej Mosińskiej

W dniu 24 maja klasy 2b SP, 2c SP, 3a SP, 3c SP, 4c, 5a, 5b, 5c, 6b, 6c, 7a, 7c z naszej szkoły wzięły udział w XIX Rajdzie Śladami Historii Rzeczypospolitej Mosińskiej. Hasło tegorocznego rajdu to „Mali Mosiniacy to wiedzą". Celem rajdu było przybliżenie uczniom wydarzeń związanych z lokalną historią i 170-leciem Rzeczypospolitej Mosińskiej, integracja dzieci i młodzieży oraz zachęcenie uczniów do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Podczas rajdu każda z klas samodzielnie wytyczała sobie trasę. W czasie drogi uczniowie rozwiązywali zadania, które zostały przygotowane przez organizatorów. Po dotarciu do celu czyli na parking na Pożegowie, na uczestników rajdu czekały pamiątkowe dyplomy i grochówka. Na mecie uczniowie zaprezentowali musztrę wojskową, zaśpiewali piosenkę, której tekst musieli samodzielnie ułożyć. Około południa nastąpiło wręczenie nagród zwycięskim drużynom.