09 czerwca 2022

2 czerwca 2022 r. odbył się jubileuszowy XX   Gminny Przegląd Piosenki organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Mosinie. W tym roku naszą szkołę reprezentowała tylko czwórka wokalistów, gdyż konkurs zbiegł się z wyjazdem naszych uczniów do Londynu. Klasy młodsze reprezentowały dwie uczennice: Hania Palutka z klasy 3c, która zaśpiewała piosenkę Roksany Węgiel oraz zdobywczyni II miejsca w swojej kategorii - Julia Łukaszczyk z klasy 2a. Julia zaczarowała publiczność śpiewając, a właściwie malując dźwiękami piękną ,,Różową piosenkę”.

W kategorii klas 7-8 udało nam się zająć dwa miejsca na podium. Najpiękniej w tej kategorii zaśpiewała Julia Osiowy z klasy 8d.  Swoim pięknym, czystym głosem zaprezentowała piosenkę w języku hiszpańskim, którą zachwyciła zarówno publiczność, jak i bardzo wymagające jury.  Gabrysia Banach z klasy 7a, zdobywczyni trzeciego miejsca w tej samej grupie wiekowej, zaśpiewała bardzo trudną piosenkę w języku angielskim, akompaniując sobie na ukulele, co podniosło jeszcze wartość jej występu.

Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, a wzięło w nim udział ponad pięćdziesięciu uczestników. Gratulujemy naszym młodym piosenkarkom i życzymy dalszych sukcesów!

XX Gminny Przegląd Piosenki Szkolnej