15 stycznia 2018
XXI Ogólnopolski Turniej
Minisiatkówki Chłopców
im. Tomasza Zajączkowskiego

16 grudnia w Murowanej Goślinie odbył się 21 już Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Chłopców.

Ogromnym wyróżnieniem było zaproszenie naszej szkoły do udziału w tych zawodach. Od wielu już lat siatkówka jest wizytówką naszej szkoły, a zawodnicy Mosińskiej Jedynki są zapraszani na turnieje towarzyskie rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Do zawodów zgłosiliśmy 3 zespoły w roczniku 2007 – 2008. W tej kategorii wiekowej startowały 24 drużyny. Najmłodsi siatkarze Mosińskiej Jedynki w doborowym towarzystwie jednych z najlepszych zespołów z zachodniej Polski zajęli miejsca 11, 14 oraz 17. W turnieju startowały zespoły między innymi ze: Szczecinka, Wałcza, Drawska Pomorskiego, Piły, Poznania, Krotoszyna.

Cieszy sam fakt udziału tym bardziej że dla wszystkich naszych chłopców był to pierwszy turniej siatkówki w życiu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szkołę Podstawową nr 1 w Mosinie w tym turnieju reprezentowali: Samuel Gulcz, Kacper Zimowski, Marcel Gużniczak, Filip Maciołek, Dominik Adamek oraz Bartek Gościniak.

Jędrzej Pinkowski