16 marca 2018
XXIV Konkurs Wiedzy Religijnej – etap rejonowy w Poznaniu

Dnia 3 marca br. w Liceum Katolickim w Poznaniu przy ul. Głogowskiej odbył etap rejonowy XXIV Konkursu Wiedzy Religijnej organizowanego przez Archidiecezję Poznańską przy współpracy z Wielkopolskim Kuratorium Oświaty. Uczestniczyło w nim około 50 uczniów.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Natalia Kijak (kl. IIIA gim), Katarzyna Michalak i Zofia Nojszewska (kl. IIA gim) oraz Mikołaj Grzywacz (kl. VIIA). Tematyka konkursu obejmowała znajomość Ewangelii św. Łukasza oraz historii i dzieł sztuki katedry poznańskiej. Ma to związek z obchodzonym jubileuszem 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu – pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich.

Katarzyna Michalak zdobyła 4 miejsce oraz liczbę punktów, która zakwalifikowała ją do uczestnictwa w ostatnim i najważniejszym etapie konkursu – archidiecezjalnym (wojewódzkim). Zofia Nojszewska zajęła 5 miejsce. Gratulujemy sukcesów, a przede wszystkim wiedzy!