29 września 2022

17 września 2022 roku na stadionie hippicznym w Racocie, po dwuletniej pandemicznej przerwie, odbył się XVII Bieg Olimpijski i Nordic Walking im. Ireny Szewińskiej. Jak zwykle do pokonania był dystans 5 km, co nie zniechęciło około tysiąca uczestników z różnych stron Polski, w tym także uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie oraz ich rodziców.

Celami imprezy były jak zwykle popularyzacja sportu wśród dzieci i dorosłych, zapobieganie chorobom układu krążenia, promocja idei olimpijskiej, a także uczczenie pamięci Ireny Szewińskiej oraz obchody 40-lecia SKS „Jantar” Racot. Ważną częścią imprezy było także uroczyste zapalenie znicza olimpijskiego przez olimpijczyka Michała Kotowskiego. Nagrodami, które można było wylosować, były między innymi rowery, a dochód z losów przeznaczony został na cele charytatywne.

XXVII Bieg Olimpijski i Nordic Walking w Racocie