13 listopada 2017
Z wizytą u rodziny Raczyńskich

Niedawno klasy IIIa i IIId odwiedziły Rogalin. Swoją wizytę rozpoczęliśmy od jesiennego spaceru. Przechadzaliśmy się wśród słynnych dębów rogalińskich, chodziliśmy ścieżkami parku francuskiego oraz angielskiego, a także dotarliśmy do mauzoleum rodu Raczyńskich.

W drugiej części wyprawy dzieci poznały dawnych właścicieli rezydencji Raczyńskich, poszukiwały herbu Nałęcz i zwiedziły pomieszczenia na obu kondygnacjach pałacu. Szczególne wrażenie zrobiła biblioteka i wystrój poszczególnych sal. Na zakończenie uczniowie udali się na krótkie warsztaty, podczas których otrzymali książeczki edukacyjne i uzupełniali przygotowane karty pracy.

Wycieczka była bardzo udana i chętnie wrócimy ponownie, by zwiedzić galerię obrazów i wozownię.

Katarzyna Banaszyk

Elżbieta Stelmaszyk