08 stycznia 2018
Zajęcia z ceramiki

Niedawno klasa 3c uczestniczyła w niezwykle interesujących zajęciach plastyczno-technicznych w Mosińskim Ośrodku Kultury.  Były to warsztaty z ceramiki prowadzone pod kierunkiem Pani Małgorzaty Witt.

Dzieci zapoznały się z techniką rzeźbienia w glinie szamotowej i mogły wykonać prace z tego materiału. Pani prowadząca spotkanie zaprezentowała również przykłady prac wykonanych z innego gatunku gliny i opowiedziała o prowadzonych przez siebie w każdy czwartek zajęciach z ceramiki, zachęcając serdecznie do skorzystania z nich. Uczniowie mieli okazje obejrzeć wiele okazów niezwykłych rzeźb i usłyszeć kilka ciekawych historii o okolicznościach ich powstania. Zobaczyli także profesjonalne koło garncarskie oraz specjalny piec do wypalania glinianych przedmiotów.

Wszystkim bardzo się te zajęcia podobały, a Pani Małgosi z całego serca (a właściwie serc szesnastu) dziękujemy!

Katarzyna Szłapka